Az Európai Unió Tanácsa új szabályokat fogadott el a nemek közötti uniós bérszakadék megszüntetésének elősegítésére - tájékoztatott az uniós tanács hétfőn.
Már meghallgatható a Portfolio Checklist szerdai adása, amelynek első részében arról volt szó, hogy Matolcsy György jegybankelnök ismét erős kritikát fogalmazott meg a kormány gazdaságpolitikájával kapcsolatban. Vendégünk Madár István, a Portfolio vezető makrogazdasági elemzője, akivel a nap másik fontos híréről, a 25,4 százalékos februári inflációról is beszélünk. A második blokkban arról az amerikai és német szivárogtatásról volt szó, amely szerint egy ukránbarát csoport állhat a tavaly szeptember végi robbantás mögött, amelyben megsérült az északi áramlat 1 és 2 vezeték. Vendégünk volt Deák András, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Stratégiai Védelmi Kutatóintézetének munkatársa. A harmadik blokkban arról az üvegplafonról volt szó, amelybe sajnos sok nő a karrierje során beleütközik és amely miatt alacsony a nők aránya a döntéshozó pozíciókban. Vendégünk volt Heal Edina, az Egyenlítő Alapítvány vezetője.
Az Európai Tanács összesen kilenc személy és három szervezettel szemben vezetett be szankciókat az emberi jogok súlyos megsértésében és visszaéléseiben, különösen a szexuális és nemi alapú erőszakban játszott szerepük miatt. Az érintettek mostantól az EU-ban vagyonbefagyasztási rendelkezései vonatkoznak. Tálib, iráni, orosz, szudáni és mianmari személyeket is szankcionáltak.
Miközben az amerikai pénzintézetek igazgatóságában már hosszú ideje stagnál a női tagok száma, az európai pénzügyi szektorban folyamatos előrelépés tapasztalható.
Nemzetközileg csökken a nemek közötti szakadék a szabadalmi bejelentések arányában, a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala (SZTNH) adatai szerint pedig a hazai eredmények is jövőbemutatóak. A World Intellectual Property Organization (WIPO) adatai alapján 2000-ben a nemzetközi szabadalmi bejelentések 9 százalékát lehetett női feltalálóhoz kötni, míg 2020-ra ez az arány 16,5 százalékra növekedett.
Vezetőt keresnek a világ legnagyobb állami alapjához, az 1100 milliárd dollárt kezelő norvég vagyonalap által meghirdetett állásra nyolcan jelentkeztek, és nincs köztük egyetlen nő sem – írja a Bloomberg.
Melinda Gates, a Microsoft-alapító Bill Gates felesége bejelentette, hogy egymilliárd dollárt szán a nők egyenjogúságának segítésére az Egyesült Államokban. A döntést ismertetve az amerikai Time magazin számára írt véleménycikkében az 55 éves Melinda Gates - aki társelnöke a férjével közösen létrehozott Bill és Melinda Gates Alapítványnak is - azt írta, hogy "a nők és a férfiak egyenjogúságának megteremtése nem várhat tovább". Mint fogalmazott: az egymilliárd dollárt, a nők "hatalmának és befolyásának kiterjesztésére", illetve ennek gyakorlati megvalósítására kívánja fordítani.
Máris reagálnak a befektetők.
Jöhetnek a kétoldalú megállapodások.
Bonyolítja a helyzetet, hogy ő lesz a Vatikáni Bank vezetője is.
Térdre kívánja kényszeríteni a Hamászt.
Az OTP lehet a nap nyertese?
Nagyon gyorsan döntött a konklávé.
Egyre több befektető figyelmét vonzza az agrárium, ami a bizonytalan piaci környezetben az egyik legstabilabb növekedési pályát kínálhatja.